Lezárult a jelölési időszak a Twickel-Zichy Mária Terézia emlékére alapított Jószolgálat-díjra, melyre január 31-ig lehetett országos szinten pályázni olyan személyeket vagy intézményeket, akik áldozatos szociális munkát végeznek. Jelenleg a szakmai értékelés, előszűrés zajlik. Összesen több mint 500 jelölés érkezett a meghirdetett egyéni, intézményi és civil közösségi kategóriákban.
2017. február 09. 22:25
p
0
0
0
Mentés
A Jószolgálat-díjra a legtöbb jelölés az egyéni kategóriákban érkezett, ezt követik az intézményi kategóriában (a családokért, a kisebbségekért, a fogyatékkal élőkért, az idősekért és a hajléktalanokért végzett szociális munkáért) beküldött pályázati anyagok.
Egyre több hazánkban is a civil összefogás, amely intézményi kereteken kívül szerveződik, és amelyek önerőből, önszerveződően, a saját eszközeikkel próbálnak segíteni a rászorulókon, ezt mutatja a kategóriára érkezett pályázatok száma is, mely az összes jelölés 11,5%-a.
Az egyéni kategóriát tekintve a családokért végzett szociális munka kategóriájában jelöltek a legtöbben, ez 46,7%-ot teszi ki. Kiemelkedően sok pályázat érkezett a hajléktalanokkal foglalkozó magánszemélyekre, közösségekre és intézményekre, hiszen az elmúlt hetek hideg napjai miatt sok példaértékű civil összefogás pozitív példáival találkozhattunk.
A Jószolgálat-díj győzteseit a hét nagy magyarországi segélyszervezet (Katolikus Karitász, a Magyar Református Szeretetszolgálat, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, a Magyar Vöröskereszt és a Johannita Segítőszolgálat) delegáltjaiból és az alapító képviselőiből álló zsűri választja ki a jelölések alapján, a díjátadóra ünnepélyes keretek között 2017. május 31-én kerül sor.
*
A Jószolgálat-díjat 2016-ban azért alapította a Twickel-Zichy Mária Terézia Alapítvány, hogy a különböző területeken szociális munkát végzők áldozatos és példaértékű munkáját bemutassa, valamint a szociális életpályákat népszerűsítve azok társadalmi elismertségét növelni tudja.
Az alapítvány névadója, Twickel-Zichy Mária Terézia épp 44 évvel ezelőtt, 1944. február 10-én született Budapesten. Életét teljes egészében a rászorulók megsegítésére fordította. Szociális gondozó végzettséget szerzett, és ápolónőként hajléktalanokkal foglalkozott. 1988-ban az Ungarischer Malteser Caritasdienst egyik németországi megalapítója és alelnöke lett.
Karitatív munkáit fáradhatatlanul végezte a német és a magyar rászorulók érdekében. Az elesettek védelmében tett tevékenységei elismeréseképpen 1992. február 3-án a Máltai Lovagok Rendje felvette soraiba. Szekszárd szegény sorsú diákjait éveken keresztül támogatta. 1995-ben a segítségével alakult meg a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Beregszászi Járási Szervezete, emellett részt vett a „Családok a családokért program” elindításában, melynek keretében több mint 120 magyarországi és kárpátaljai magyar család között jött létre támogatói és emberi kapcsolat. Szekszárd és Beregszász városa is posztumusz díszpolgárává választotta. Életét az átélt és tevékeny hit, kötelességtudat és felebaráti szeretet jellemezte, ezen lelkületében mindenkor a máltai eszmét szolgálta, melynek jelmondata: „A hit védelme és a szegények szolgálata”.
A Zichy Mária Terézia grófnő emlékének ajánlott Twickel-Zichy Mária Terézia Alapítvány regionális szinten a helyi szociális munkát végző szervezetekkel, az ott tevékenykedő egyházakkal és karitatív szervezetekkel, iskolákkal, gazdálkodó szervezetekkel együttműködésben szervez és támogat olyan sport- kulturális- és egyéb közösségi eseményeket, melyek célul tűzik ki a rászoruló családok segítését. Az alapítvány országos és nemzetközi szinten - kiemelt figyelemmel a magyar-német kapcsolatok elmélyítésének szándékára - népszerűsíti, alkalmanként szervezi a rászorulókért végzett szociális munkát. Ezen tevékenységének keretében alapította a Jószolgálat-díjat.
A politikus szerint, ha elfogadnák az ukrán javaslatot, az az átlagos magyar háztartás fűtési költségét a négyszeresére, a világítás költségét pedig a kétszeresére emelné.
Eddig az autókról szakértett, most méretes álhírbe szaladt bele Vályi István, aki nemrég a külföldről pénzelt Partizánban panaszkodott a világra. Öt napja hivatalosan is megcáfolták, amit most hazudik.
A nemzetgazdasági miniszter szerint az ellenzék támogatja Brüsszelt, amely Ukrajna felfegyverzésére kötelezné az európai országokat, így hazánkat is, de ezt a kormány nem hagyja.
Jönnek az emelt kedvezmények, és életbe lépnek az édesanyákra vonatkozó újabb személyijövedelemadó-mentességek is. Emellett a kormány már most számol a jövő évi nyugdíjemeléssel, és nyugdíjprémium folyósítását is betervezi. Átnéztük, mit tartogat a 2026-os költségvetés.